ГРОМАДИ ОДЕЩИНИ
Чесно. Аргументовано. Своєчасно.

Відбулася консультація з питань соцзахисту населення для представників ОТГ Одещини

Онлайн консультація з питань соціального захисту населення та надання соціальних послуг в ОТГ відбулася 19 червня для представників об’єднаних громад Одещини. Організацію та технічний супровід заходу забезпечив Одеський регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою”. Від регіонального офісу у заході взяла участь радниця Оксана Гуненкова.

Експерти Програми “U-LEAD з Європою” Валерій Мікуліч і Людмила Пона допомагали працівникам органів місцевого самоврядування розібратись в особливостях утворення виконавчих органів місцевих рад із соціального захисту населення та служб у справах дітей, а також комунальних закладів – надавачів соціальних послуг. Учасники консультації розглянули функціонал цих підрозділів, повноваження відповідних працівників та кваліфікаційні вимоги до певних посад, проведення моніторингу та виявлення потреб населення у соціальних послугах.

Під час заходу звернули увагу на особливості перехідного періоду у цій сфері, що характеризується розширенням повноважень та обсягу відповідальності органів місцевого самоврядування, а також – розробкою нових нормативних актів, що регулюють надання соціальних послуг. У таких умовах виникає багато дискусійних та суперечливих питань, але головним орієнтиром у вирішенні складних завдань є турбота про мешканців громад та бажання надавати їм необхідну допомогу, підтримку та захист.

Також під час онлайн зустрічі обговорили оптимізацію надання адміністративних послуг соціального характеру за допомогою Інтегрованої інформаційної системи “Соціальна громада”.

Перейти до вмісту