В Овідіополі ініціювали процес об’єднання громад з Калаглійською та Миколаївською сільрадами

8 лютого у будинку культури в селищі Овідіополь відбулись громадські слухання з питань перспективи об’єднання Овідіопольської, Калаглійської та Миколаївської громад.

Виступаючи перед зібранням Овідіопольський селищний голова Лідія Савельєва зазначила, що в черговий раз ініціювати вказане об’єднання її надихнули мешканці села Миколаївка, які на своїх громадських зборах, що відбулись цього річ 24 січня, активно та практично одноголосно висловили бажання свого подальшого розвитку у складі об’єднаної Овідіопольської громади.

«Ми і так втратили дуже багато часу, фінансів та можливостей, поки сперечались та вичікували, – зауважила вона, – тож давайте об’єднаємо свої зусилля заради нашого спільного майбутнього».

Виконуючий обов’язки голови Овідіопольської райдержадміністрації Ігор Ільченко у своєму виступі підтримав об’єднання, навів приклади взаємодії з іншими створеними на території району ОТГ та запевнив у готовності подальшої плідної співпраці з боку райдержадміністрації.

Присутня на заході радник з питань децентралізації Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Оксана Гуненкова відповіла на запитання громадськості щодо фактичного стану формування перспективного плану створення спроможних об’єднаних громад в Одеській області та перспектив реформування районів.

За підсумками обговорень члени громади майже одностайно проголосували за створення ОТГ у запропонованій конфігурації.

На позачерговому пленарному засіданні сесії Овідіопольської селищної ради, що відбулось після громадських слухань, та на підставі результатів обговорень депутати прийняли рішення про надання згоди на добровільне об’єднання Овідіопольської, Калаглійської та Миколаївської територіальних громад із центром у смт Овідіополь та делегували представників до складу спільної робочої групи, які в подальшому разом з представниками з інших громад будуть розробляти план організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад.