В Одесі відбулася інформаційна сесія Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення або модернізації ЦНАПів

13 грудня у м. Одеса представники органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій Одеської області взяли участь в інформаційній сесії Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення або модернізації центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Регіональний координатор Програми Петро Макаренко поінформував учасників зустрічі про умови участі та правила відбору громад для надання різних видів допомоги у зазначеній сфері, а також навів приклади практичної реалізації заходів в рамках Програми.

«Для кожної громади, яка відбирається для надання допомоги, нашими експертами розробляється комплекс заходів з урахуванням пропозицій органів місцевого самоврядування. Залежно від конкретних наявних умов допомога може бути у вигляді детальних консультацій щодо організації роботи ЦНАП, оформлення необхідних документів, навчання персоналу, забезпечення меблями, оргтехнікою та програмними продуктами, розробки дизайну приміщень, роз’яснювальної роботи з населенням тощо», – зазначив Петро Макаренко.

Присутня на заході радниця з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова повідомила учасникам зустрічі про перспективи розвитку реформи адміністративно-територіального устрою протягом найближчих двох років та закликала скористатись можливостями, що надаються Програмою для посилення спроможності громад у наданні якісних послуг населенню.

Нагадуємо, що Фаза Впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» триватиме до 2020 року і передбачає підтримку створення та модернізації до 600 ЦНАП в Україні.

В Одеській області для участі в цьому проекті вже відібрано Березівську, Вилківську та Красносільську ОТГ, а також міста: Білгород-Дністровський, Татарбунари та Южне. Наразі триває третій раунд відбору, що завершиться 31 січня 2019 року. Детальніше з умовами участі та правилами відбору громад можна ознайомитись за посиланням.

На цьому ж ресурсі можна знайти багато іншої корисної інформації з організації роботи ЦНАП. За необхідності зацікавлені органи місцевого самоврядування можуть звернутись за отриманням додаткових роз’яснень та консультацій щодо можливої участі в цьому проекті.