В Августівці підтримали пропозицію створити об’єднану громаду

8 вересня мешканці Августівської громади в черговий раз зібрались у будинку культури, щоб обговорити можливість утворення ОТГ. Це питання неодноразово розглядалось у Міжлиманні, але до сьогоднішнього дня залишається невирішеним. Зокрема, під час громадських обговорень деякі учасники докоряли керівництву громади недостатньо прозору політику у прийнятті відповідних рішень та слабке залучення громадян до вирішення таких важливих для усіх питань. У свою чергу сільський голова Олена Таран зауважила про пасивність з боку населення.

Попередня спроба утворити ОТГ у складі Августівської, Іллінської та Маринівської громад розглядалась місяць тому і не була підтримана августівцями, оскільки за пропозицією, яка надійшла з Іллінської сільради, адміністративним центром пропонувалось зробити саме село Іллінку. Під час слухань також висловлювались пропозиції об’єднання з Усатівською громадою, яка володіє значними фінансовими ресурсами.

Присутня на заході радниця Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Оксана Гуненкова поінформувала учасників про особливості проведення громадських обговорень у зазначеній сфері та прийняття за їх підсумками відповідних рішень місцевими радами. Вона зауважила, що часу на “розхитування” практично не залишилось, і якщо громади хочуть скористатись можливостями добровільного об’єднання, вони мають це зробити якомога швидше та консолідовано.

За підсумками обговорень мешканці громади вагомою більшістю голосів підтримали ініціативу Августівської сільської голови по добровільне об’єднання Августівської, Іллінської та Маринівської громад з адміністративним центром у с. Августівка. Як зазначила Олена Таран, питання невідкладно буде винесено на розгляд депутатів з подальшим надсиланням пропозиції до суміжних громад.