В Авангардівській ОТГ відкрили перший на Одещині Центр безпеки громадян

16 липня в Авангардівській об’єднаній територіальній громаді Одеської області розпочав роботу перший на території Одещини Центр безпеки громадян. Він захищатиме території смт Авангард та села Прилиманське, де проживають 11 тисяч громадян.

Окрім функції реагування на надзвичайні події, Центр також здійснюватиме профілактичну та просвітницьку діяльність. Вона буде спрямована на попередження правопорушень і надзвичайних ситуацій, а також на підготовку населення до дій у кризових ситуаціях.

 З 2016 року в Україні вже успішно реалізовано 19 подібних проектів, зокрема, в Івано-Франківській, Полтавській, Дніпропетровській, Вінницькій, Черкаській та Донецькій областях.

Нагадаємо, що Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, впродовж 2018 року провів низку цілеспрямованих заходів з ОТГ, Головним управлінням ДСНС в Одеській області та ГУ НП в Одеській області щодо можливостей створення в області Центрів безпеки. Зокрема, у лютому минулого року на заході Одеського ЦРМС було презентовано концепцію Центрів безпеки ДСНС та ГУ НП. У вересні спільно з управліннями Нацполіції та Держслужби з надзвичайних ситуацій, а також представниками польських цивільних формувань пожежної охорони, для ОТГ Одещини проведено  семінар «Безпека в громаді». У листопаді 2018 року Одеський ЦРМС організував візит представників Авангардівської і Дальницької об’єднаних територіальних громад Одеської області до Воєводської комендатури Державної пожежної охорони міста Краків, Республіка Польща для участі у навчально-тренінгових зборах. Крім того, у листопаді організовано навчальний візит представників ОТГ Одещини до Донецької області з питань функціонування вже створених центрів.