У Зеленогірській ОТГ обговорили кадрові питання і передачу майна від району

5 вересня Анастасія Бойко, радниця з юридичних питань Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» провела виїзну консультацію в Зеленогірській об’єднаній територіальній громаді Любашівського району Одеської області з кадрових питань, які виникають в процесі реорганізації рад, що об’єдналися, а також щодо порядку передачі комунального майна від району до об’єднаної територіальної громади.

У голови та посадових осіб Зеленогірської селищної ради виникало багато запитань, зокрема, як сформувати ефективну структуру апарату селищної ради, як бути з тими працівниками, що перебувають у відпустках по догляду за дитиною, які повноваження старости, чи потрібен старості помічник тощо.

«Типової структури виконавчих органів селищної ради не існує, кожна громада створює свою структуру виконавчих органів, з урахуванням власних потреб та можливостей, а саме кількості населення, території, фінансових та кадрових ресурсів тощо», – зазначила радниця.

«На сьогодні громада не готова прийняти від району заклади освіти, культури та охорони здоров’я, адже немає достатніх коштів для їх належного утримання, чи може районна рада передати вищевказані об’єкти комунальної власності до ОТГ примусово?», – запитав голова Зеленогірської селищної ради Олексій Стоцький.

Як пояснила Анастасія Бойко, відповідно до п. 10 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення про передачу комунального майна приймається районною радою за пропозицією сільських, селищних, міських рад.