У Вилківській ОТГ взялися до розробки стратегічного плану розвитку: в пріоритетах – туризм і сільське господарство

У Вилківський міській ОТГ (південь Одещини) 29 січня за ініціативи Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбувся семінар «Стратегічне планування місцевого розвитку», який провів радник з питань регіонального розвитку Одеського ЦРМС Віктор Бондарук.

У заході взяли участь міський голова Микола Дзядзін, виконуючі обов’язки старост сіл, які увійшли до складу об’єднаної громади, депутати, місцеві мешканці, бізнесмени.

Після перших виборів, які пройшли 29 жовтня минулого року, перша в Кілійському районі ОТГ вже ухвалила бюджет та почала активну роботу у новому напрямку розвитку. Тепер одне з головних завдань – розробка стратегії громади.

DSC02853

Як зазначив В. Бондарук, без середньострокового та довгострокового планування уявити розвиток сучасних громад неможливо, адже і мешканці, і представники влади повинні чітко розуміти цілі розвитку ОТГ і завдання для їх досягнення.

DSC02883

«У роботі над стратегічним планом мають взяти якомога більше громадян, для цього ми рекомендуємо вам провести анкетування у місті і селах, долучивши до цього процесу якомога більше мешканців. Рекомендую також увести до складу майбутньої робочої групи, що працюватиме над планом, старшокласників, адже молодь мислить інакше, ніж люди старшого віку, і її ідеї будуть корисними. Слід обрати декілька пріоритетів – небагато, але ключових – за якими ваша громада рухатиметься вперед у найближчі 3-7 років. Наприклад, ваші сусіди, Тузлівська ОТГ Татарбунарського району, вже завершила розробку стратегії, в якій пріоритетами є туризм і сільське господарство», – пояснив радник.

DSC02857Під час семінару його учасники погодилися, що до роботи слід приступати негайно, аби через півроку вже мати готовий стратегічний план розвитку. Серед пріоритетів – туризм і рекреація, сільське господарство, вирішення найбільш болючих проблем громади, наприклад, забезпечення чистою питною водою (попри те, що Вилкове відоме як «українська Венеція» і стоїть на гирлі Дунаю, річкова вода через забрудненість не є придатною для вживання, а підземні водні джерела мають високу солоність).

DSC02851

DSC02876

Як розповів міський голова М. Дзядзін, нещодавно проект Вилківської громади «Гастрономічний фестиваль Дунайські гостини» увійшов до переліку проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною, які відбирала конкурсна комісія урядового проекту «Малі міста – великі враження»:

«Є чимало ідей і напрацювань, зараз ми розробляємо детальний план заходу, тож у травні чекатимемо на всіх у гості на наш фестиваль, який обов’язково буде щорічним», – підкреслив міський голова.

DSC02845

Нагадаємо, до складу Вилківської ОТГ входять місто Вилкове, села Десантне, Мирне і Новомиколаївка, а також селище Біле, розташоване на острові Зміїний.

DSC02922

DSC02913