У Великоплосківській ОТГ готуються до реорганізації

21 грудня директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, Юлія Молодожен провела робочу поїздку до с. Великоплоске Великомихайлівського району. Візит директора ВП супроводжувався виїзним семінаром радника з децентралізації Оксани Гуненкової та радника з місцевих фінансів Олесі Голинської.

Захід, у якому брали участь 25 представників сільських рад, що очікують перших виборів у Великоплосківській ОТГ (відмінених у зв’язку з введенням в окремих областях України правового режиму воєнного стану), було присвячено обговоренню перших кроків роботи громади. Зокрема, формуванню рішення новоствореної ОТГ щодо становлення систем управління, реорганізації, сільрад, організації бюджетного процесу в новому форматі. Консультація проведена у формі семінару, в межах якого порушені кадрові питання, питання формування порядку денного першої та другої сесій, статусу, функцій та повноважень старост. Висвітлено особливості інвентаризації майна, активів та зобов’язань, а також нові засади документообігу в бюджетному процесі.


Окремо відбулася консультативна зустріч з місцевими депутатами. Юлія Молодожен обґрунтувала необхідність підготовки та роль програм соціально-економічного розвитку в житті майбутньої ОТГ. Радники Оксана Гуненкова та Олеся Голинська відповіли на численні запитання депутатів щодо порівняння особливостей і процедур діяльності представницьких органів влади у нинішніх умовах та в умовах функціонування ОТГ.


Великоплосківський сільський голова Наталя Кравцова підкреслила важливість такої зустрічі. Адже не дивлячись на вимушену відміну виборів, сьогодні є можливість підготувати необхідні документи, обдумати структуру управління, усунути можливі недоліки організаційно-управлінського характеру тощо. Важливість залучення методичної допомоги фахівців Одеського ЦРМС в час таких динамічних змін відмітили і депутати сільських рад, запрошені на семінар та на зустріч.