У Лиманській ОТГ продемонстрували реалізацію проєктів за кошти інфраструктурної субвенції та розповіли про плани на майбутнє

Директорка і радниці Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою” 22 серпня відвідали Лиманську об’єднану територіальну громаду Татарбунарського району та провели робочі консультаційні зустрічі з представниками громади.

Під час візиту відбулася зустріч з головою громади Василем Резніченком, в.о. старости Людмилою Шевченко, співробітниками виконкому, освітянами. Так, в.о. старости розповіла про свою діяльність на території Трапівки, Новоселиці і Зарічного, про обслуговування громадян і надання їм послуг, роботу комунальних служб на цій території, а також реалізацію проєктів на території цих населених пунктів, зокрема капітальний ремонт дитячого садка та встановлення башти Рожновського. Представники ОЦРМС надали консультації про роботу старости, а також порекомендували посилити роботу з інформування громадян про діяльність ОТГ, зокрема на території населених пунктів, які приєдналися до Лимана.

“Дуже важливо інформувати людей про те, як і на що саме витрачаються бюджетні кошти, які роботи проводяться на території сіл і які плануються. Наразі ОТГ активно займається інформуванням через сайт і сторінку у Facebook, тож публікація даних про бюджет і реалізацію проєктів буде дуже на часі. Найкращий варіант – втілення так званого бюджету для громадян, коли людям у доступній та цікавій формі пояснюють, скільки заробляють їх населені пункти, хто і як сплачує податки і на що потім спрямовуються бюджетні кошти”, – зазначила радниця з питань комунікації Євгенія Генова.

У Лимані представники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування відвідали об’єкти соціальної інфраструктури, зокрема директор школи Олександр Федоров продемонстрував підготовку до нового навчального року, ремонт у класах Нової української школи тощо.

 

Також сільський голова Василь Резніченко продемонстрував реалізацію проєкту з благоустрою вулиць на території курортної зони громади – Катранки, де розташовано 62 бази відпочинку. Цього року на облаштування тротуарних доріжок з лавками і зупинками спрямують майже всю інфраструктурну субвенцію – понад 3,6 млн грн.

“Ми вирішили розпочати роботу з тротуарів, якими ходять відпочивальники, наступного року зробимо дорожнє покриття вулиць. Ви самі бачите, в якому стані тут дороги, їх ніхто ніколи не ремонтував. Цей крок ми робимо для того, щоб продемонструвати підприємцям – власникам баз відпочинку, що громада піклується про цю територію, спрямовує на неї кошти і чекає відповідно на те, що бізнес теж йтиме нам назустріч, наприклад, прибиратиме сміття біля баз відпочинку, сплачуватиме вчасно податки, адже кошти ми спрямовуємо на реальні роботи”, – пояснив голова.

При цьому він розповів про негативну ситуацію, з склалася з територію місцевого ринку. Частина його – один торговельний ряд – офіційно є територією громади, тож розташовані у ньому об’єкти торгівлі сплачують відповідні податки і збори. Інша ж частина є територію, що належить до земель за межами населених пунктів, які досі не передали об’єднаній громаді, тож і підприємці, які працюють у цій частині ринку, податки до місцевого бюджету не сплачують. При цьому територію як ринку, так і пляжу прибирають силами місцевого комунального підприємства.

Також під час зустрічі було надано консультації з питань місцевих фінансів, бюджетної дисципліни, міжмуніципального співробітництва і  процедури приєднання громад до чинних ОТГ.