Представники Мологівської ОТГ отримали консультації від радників Одеського ЦРМС

Для представників Мологівської ОТГ Білгород-Дністровського району 20 серпня радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» провели низку консультацій про фінансову мотивацію для приєднання до ОТГ, резерви збільшення доходів бюджету громади, міжмуніципальне співробітництво громад та про приєднання громад до Мологівської ОТГ, а також про  засоби комунікації і управління зв’язками зі ЗМІ.

Радники Одеського ЦРМС роз’яснили особливості бюджетної політики в об’єднаній громаді, ознайомили учасників зустрічей з перевагами міжмуніципального співробітництва та розповіли про вимоги до висвітлення діяльності громади через офіційний сайт.

Крім того, представники громади на чолі з Мологівським сільським головою Олегом Німачуком продемонстрували досягнення ОТГ за рік роботи (громаду було створено наприкінці 2017 року). Так, за рахунок інфраструктурної субвенції минулого року тут оновили комунальну техніку, придбавши два трактори, грейдер, самосвал, причеп, косарки тощо – загалом понад 10 одиниць, а цього року в планах – новий екскаватор і початок будівництва двох груп у дитсадку.

Також відремонтовано будинок культури у селі Молога та розпочато роботи у будинку культури села Сухолужжя, де вже полагоджено фасад, замінено дах, а у планах – внутрішні роботи. Як розповів Олег Німачук, це приміщення мало не опинилося у приватних руках, однак після створення громади йому було повернуто статус будинку культури.

Будинок культури у Сухолужжі. Тут будуть працювати дитячі гуртки та проходитимуть святкові заходи

Ремонт у Мологівському будинку культури практично завершено

Як і в інших громадах, у школах наразі триває активна підготовка до нового навчального року: проводяться поточні ремонти, закуповують меблі, навчальне приладдя, комп’ютери, дидактичні матеріали, а також – вперше за останні десятиліття – кабінети фізики і хімії нарешті отримали реактиви, необхідний посуд тощо для лабораторних робіт, то період вивчення природничих наук “на пальцях” минув:

У школах громади – чимало місцевих умільців, які створюють для дітей казку

Для шкіл придбали тенісні столи

Також біля двох шкіл тривають роботи з облаштування сільських стадіонів:

На території громади встановлено дві нові башти Рожновського: