ГРОМАДИ ОДЕЩИНИ
Чесно. Аргументовано. Своєчасно.

Одеський регіональний офіс провів семінар про бухоблік для представників ОТГ області

 Онлайн семінар «Організація бухгалтерського обліку в ОТГ» провела 17 червня радниця Одеського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” Олеся Голинська.

Цільова аудиторія (35 учасниць) була сформована таким чином, аби досвідчені представники бухгалтерських служб ОТГ Одещини мали нагоду поспілкуватися та поділитися своїм багатим досвідом з ОТГ, які утворилися нещодавно, у 2019 році, та роблять перші кроки в сучасній організації обліку відповідно до європейських стандартів.

Учасниці семінару ознайомилися з методологією організації бухгалтерського обліку в бюджетних установах, із засадами та принципами формування облікової політики на рівні бюджетних установ-розпорядників нижчого рівня та головного розпорядника коштів місцевого бюджету. 

Обговорювався порядок ведення документальних реєстрів щодо організації бухгалтерського обліку. Акцент робився на типових помилках та порушеннях, що виникають у процесі організації бухгалтерського обліку бюджетних установ та головних розпорядників коштів місцевих бюджетів

Семінар також дозволив покращити навички в здійсненні обліку основних засобів у бюджетних установах. Зокрема, йшлося про операції з надходження, використання, вибуття та передачі основних засобів, а також про внутрішній контроль та аудит ефективності їх використання.

Багато уваги приділили питанням розподілу відповідальності осіб, задіяних у формуванні та виконанні завдань з супроводу господарських операцій.

«Проблемні питання в організації роботи бухгалтерських служб було висвітлено виходячи з ефективної структури мережі головних розпорядників коштів та з функціоналу фінансово-господарських операцій в межах окремих бюджетних програм» – зазначила Олеся Голинська.

Для аудиторії семінару радниця також підготувала та надала для користування близько 20 примірних реєстрів, положень, зразків рішень, наказів та розпоряджень, що стануть у нагоді в практичній діяльності кожної з бухгалтерських служб в ОТГ.

Перейти до вмісту