Жителям сіл Роздільнянщини розповіли про процедуру створення об’єднаної громади

21 серпня радниці Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», Оксана Гуненкова та Анастасія Бойко відвідали село Кучурган Роздільнянського району, де зустрілись з представниками цієї та навколишніх громад.

Під час зустрічі обговорювали переваги децентралізації та можливі перспективи об’єднання громад в Роздільнянському районі з урахуванням відповідної методики.

«Оскільки Одеська обласна рада досі не схвалила перспективний план, який повністю покриває територію області, Кабмін може запропонувати свій варіант подальшого адміністративного формування ОТГ, – зазначила Оксана Гуненкова. – Тим більше, що за чотири роки громади Роздільнянського району так і не захотіли скористатись можливостями добровільного об’єднання».

Присутніх на заході також цікавили питання справедливого розподілу фінансових ресурсів в ОТГ між всіма населеними пунктами та можливості рівномірного представлення інтересів усіх громад, що входять в ОТГ, підходи до оптимізації освітньої мережі. Також представників громад хвилювали питання, пов’язані з проблемами передачі земель в управління ОТГ.

Крім цього, радниця Анастасія Бойко поінформувала про процедуру створення ОТГ та підходи до формування в них структури виконавчих органів.

Наприкінці зустрічі її учасники висловлювали пропозиції розглянути можливості та умови добровільного об’єднання громад у районі.