ГРОМАДИ ОДЕЩИНИ
Чесно. Аргументовано. Своєчасно.

Експерти презентували звіти про результати оцінки фінансового менеджменту Балтської і Красносільської ОТГ

19 та 20 березня відбулася презентація звітів про результати оцінки фінансового менеджменту в громадах Одеської області, що брали участь в реалізації пілотного проекту «U-LEAD with Europe» «Financial management assessment in amalgamated hromadas», який фінансується Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmbh GIZ.

Право на участь в проекті вибороли 10 громад України, серед яких перемогли дві громади Одещини – Балтська ОТГ та Красносільська ОТГ.

Заходи з презентації оцінки, організовані Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, були різноплановими. Так, презентація результатів роботи Красносільської ОТГ була проведена у форматі виїзного засідання в с. Красносілка, а для презентації оцінки Балтської ОТГ представники громади були запрошені в офіс ЦРМС на тематичний круглий стіл.

На думку представниці GIZ Юлії Сибірянської, обидва формати були максимально вдалими та сприяли відкритості учасників, їх щирості у висловленні власних думок та поглядів, а також, – через конструктивні фахові дискусії, – формуванню спільних рішень та результативному пошуку можливостей удосконалення фінансового менеджменту в кожній з громад.

У межах проекту фахівцями ТОВ «Центр інформаційно-аналітичних технологій» (безпосередній виконавець оцінки), на основі вивчення фінансових та бюджетних документів, регламентів та процедур в ОТГ, досліджено якість управління в кожній з громад, встановлено ступінь дотримання нормативних процедур та правил. Метою роботи також було виявлення ймовірних системних проблеми з метою розробки практичних рекомендацій щодо покращення існуючої системи управління фінансами в ОТГ, а також мінімізація ризиків фінансового управління для підвищення фінансової спроможності ОТГ та посилення орієнтації діяльності органів місцевої влади на максимально повне задоволення потреб громади.

Зокрема, Олеся Паламарчук, начальник фінансового управління Балтської ОТГ зазначила:

«За ініціативи Одеського ЦРМС в нашій громаді було проведено комплексну оцінку фінансового менеджменту за 2017-2018 роки за 8 окремими розділами. Оцінка продемонструвала як наші здобутки, так і питання, що їх треба доопрацювати. Зараз ми мусимо критично осмислити всі 53 рекомендації та удосконалити бюджетну політику громади, зробивши її максимально ефективною».

Фінансовий директор ЦІАТ Вероніка Гарбар висловила загальну думку фахівців про те, що Балтська та Красносільська ОТГ показали високий рівень фінансового менеджменту, а врахування наданих за результатами оцінки рекомендацій дозволить сформувати його взірцеву модель для інших ОТГ Одеської області та України у цілому.

Перейти до вмісту