Для представників Дальницької ОТГ надано консультації з питань розвитку громади

Радники Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» 20 серпня відвідали Дальницьку об’єднану територіальну громаду Овідіопольського району та надали консультації про  міжмуніципальне співробітництво громад, ефективне управління власними ресурсами громади, щодо аналізу напрямків використання бюджету розвитку, а також про роботу з інструментами зовнішньої і внутрішньої комунікації та засоби залучення громадян до прийняття управлінських рішень.

“Висвітлення роботи громади, її планів, пояснення стратегії розвитку, а також прозорість в ухваленні рішень через, зокрема, вчасну публікацію проектів рішень на офіційному сайті, графік прийому громадян, контакти депутатів і членів виконкому є невід’ємними складовими комунікації з жителями громади, їх активізації і заохочення до співпраці. Наразі Дальницька ОТГ має офіційний сайт, на якому публікує рішення сесії, оголошення для громадян тощо. Однак при цьому на сайті практично відсутні новини про життєдіяльність громади, також ОТГ не представлена у соціальних мережах, а тому жителям складно оперативно дізнатися про події на території громади, про плани і результати їх виконання, а також про те, як вони можуть долучитися до розробки проектів рішень, надати свої пропозиції щодо подальшого розвитку ОТГ тощо. Тому над цим громаді варто попрацювати, аби комунікація з громадянами ставала кращою, зручнішою і посилювала довіру жителів до тих  проектів і планів, що реалізує місцева влада”, – зазначила радниця з питаь комунікації Одеського ЦРМС Євгенія Генова.

Як зауважила радниця з питань управління місцевими фінансами Олеся Голинська, за показниками фінансової спроможності громад Дальницька ОТГ у 2018 році показала стрімку тенденцію до зростання. Так, якщо в І півріччі 2018 року вона займала лише 107 місце серед 227 ОТГ України з населенням 5-10 тис. осіб, то на кінець 2018 року вона посіла 37 місце, відразу піднявшись на 70 рейтингових сходинок.

В І півріччі 2019 року ОТГ займає 79 місце з 267 громад, також увійшовши в першу третину фінансово найбільш успішних ОТГ України. Наразі доходи на 1 мешканця складають 2 тис. грн, дотаційність – 18%. Проте видатки на заробітну плату в структурі витрат бюджету є досить значними (майже 70%) – це свідчить про необхідність посилення розвиткової складової в бюджеті ОТГ, наприклад, шляхом капіталізації та розширення місцевих цільових програм в різних сферах життєдіяльності.